UPOZORNĚNÍ
od 1.4. Změna ekonomické a organizační struktury firmy. Klikněte pro více informací.

4 zajímavosti o eloxovaném hliníku

Co je to eloxování?

Jedná se o povrchovou úpravu hliníku, kdy je vytvořena tvrdá vrstva oxidu, to zajistí větší odolnost materiálu vůči mechanickému poškození. Dochází také k podstatnému prodloužení životnosti a údržba se stává opravdu jednoduchou.

Eloxování je jednoduchý, avšak velmi účinný proces, který přidává hliníku mnoho užitečných vlastností. Povrch je následně velmi odolný vůči silným chemikáliím a poškrábání. Svůj lesk si tak hliník zachová po dlouhá léta.

Hodí se všude!

Jedná se o velmi populární řešení. Tento materiál vyniká svým vzhledem, kvalitou a univerzalitou. Díky tomu se stále častěji nachází své využití na zahradách všech možných stylů.

V minulých letech se eloxovaný hliník stal opravdovým trendem v realizaci zimních zahrad, pergol a přístřešků pro auto.

Kromě již zmíněných vlastností nabízí hliník především velkou variabilitu. Hliníkové profily je možné přizpůsobit zcela na míru a to nejen rozměrově, ale také je možné sladit povrch do jakékoliv barvy podle vzorníku. Stavba tak perfektně zapadne k jakékoliv fasádě domu.

Jak je na tom s korozí?

Ke stárnutí materiálu po eloxování příliš nedochází, protože se hliníkový profil uzavře. Vzhled zůstane stejný, ale povrch je dokonale chráněný. Nemusíte se tedy bát, že budete muset jednotlivé části po určité době měnit.

UV záření bez šance

Nejčastějším typem zastřešení u hliníkových profilů je polykarbonát. Jedná se o ideální kombinaci, která bez problémů odolává silnému UV záření. Nehrozí zde vyblednutí materiálu ani přehřívání vnitřních prostor.

Díky tomu si můžete posezení na zahradě užívat opravdu po celý rok. Posezení na zahradě vytvoří i v horkých dnech příjemné klima a v případě přístřešku pro auto naopak chrání před vyblednutím laku.

Od roku 2010 patříme mezi přední české výrobce a dodavatele okenního příslušenství v Evropě.
Skalice nad Svitavou č.p. 2
679 01 Skalice nad Svitavou

Otevírací doba
Pondělí - Pátek: 7.30 - 16.00