Jak nejlépe připravit skleník na zimu ?

Možností jak zateplit skleník a připravit ho tak na zimu je hned několik, bublinková nebo termoflexní folie, případně také izolační dvojsklo.

Proces zateplení skleníku nám může prodloužit vegetační dobu rostlin a v zimním období uchránit naší malou botanickou zahradu před chladem.

Funkčnost skleníku se dá zvýšit správným zazimováním a v chladném období může ochránit choulostivější rostliny nebo zeleninu.  Jaké jsou tedy možnosti?

Dvojité sklo

Z interiéru se skrze skleněné plochy vytrácí převážná většina tepla, dvojité sklo je ideálním řešením hlavně při pěstování exotických plodů. Tato varianta je maličko nákladnější, ovšem je maximálně spolehlivá a perfektně funkční.

Bublinková folie

Oblíbeným levnějším řešením je polyetylenová folie s bublinkami. Folii lze použít jako obalový materiál a dá se zvolit z více variant tloušťky folie. Je dobré volit tlustší variantu, propouští méně světla a dokáže také izolovat teplo.

Celý systém lze kdykoliv sundat a využít jiným způsobem nebo na jiném místě.

Termorefexní folie

Další variantou zateplení skleníku představuje termoreflexní folie, ta má po celém obvodu dvojitou stěnu, kdy dutinu v plášti vyplňuje vakuum a celý systém neprodyšně uzavírá vzduch, čímž se dosáhne skvělých tepelně izolačních vlastností.

Potřebujete poradit?

Napište nám! Jsme Vám plně k dispozici.
kontaktujte nás
2019 ©  BOPAL Group - Všechna práva vyhrazena
Vytvořilo WebSupply
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram