UPOZORNĚNÍ
od 1.4. Změna ekonomické a organizační struktury firmy. Klikněte pro více informací.

Jak nejlépe připravit skleník na zimu ?

Možností jak zateplit skleník a připravit ho tak na zimu je hned několik, bublinková nebo termoflexní folie, případně také izolační dvojsklo.

Proces zateplení skleníku nám může prodloužit vegetační dobu rostlin a v zimním období uchránit naší malou botanickou zahradu před chladem.

Funkčnost skleníku se dá zvýšit správným zazimováním a v chladném období může ochránit choulostivější rostliny nebo zeleninu.  Jaké jsou tedy možnosti?

Dvojité sklo

Z interiéru se skrze skleněné plochy vytrácí převážná většina tepla, dvojité sklo je ideálním řešením hlavně při pěstování exotických plodů. Tato varianta je maličko nákladnější, ovšem je maximálně spolehlivá a perfektně funkční.

Bublinková folie

Oblíbeným levnějším řešením je polyetylenová folie s bublinkami. Folii lze použít jako obalový materiál a dá se zvolit z více variant tloušťky folie. Je dobré volit tlustší variantu, propouští méně světla a dokáže také izolovat teplo.

Celý systém lze kdykoliv sundat a využít jiným způsobem nebo na jiném místě.

Termorefexní folie

Další variantou zateplení skleníku představuje termoreflexní folie, ta má po celém obvodu dvojitou stěnu, kdy dutinu v plášti vyplňuje vakuum a celý systém neprodyšně uzavírá vzduch, čímž se dosáhne skvělých tepelně izolačních vlastností.

Od roku 2010 patříme mezi přední české výrobce a dodavatele okenního příslušenství v Evropě.
Skalice nad Svitavou č.p. 2
679 01 Skalice nad Svitavou

Otevírací doba
Pondělí - Pátek: 7.30 - 16.00