UPOZORNĚNÍ
od 1.4. Změna ekonomické a organizační struktury firmy. Klikněte pro více informací.

Jak nejlépe zvolit práh pro francouzská okna ?

Francouzská okna, tedy okna, která začínají hned u podlady se pomalu dostávají do více a více moderních rodinných i bytových domů. Používají se buď jako vstup na terasu, zahradu, nebo najdou uplatnění při vstupu do volného prostoru, případně při vstupu na balkon. Zásadní je zde zvolení správného prahu tak, aby celé okno správně usadil a aby tak celý koncept otevřeného prostotu působil upraveně.

Klasický práh

Nejběžnější a nejpoužívanější volbou je takzvaný klasický práh, jedná se v podstatě o klasický okenní rám, který má výšku kolem 70 mm.

Výhody tohoto řešení jsou zejména v nepřekonatelných izolačních vlastnostech. Prahy obecně jsou slabinou v izolaci všech dveřních systémů, pokud však zvolíme klasický práh získáme tím stejně kvalitní izolaci jako mají bežná okna.

Toto řešení je vhodné zejména pro prostory, na které nenavazuje terasa ani balkon, ale pouze prázdný prostor a je třeba opravdu dbát na kvalitní izolaci.

Bezbariérový a nulový práh

Mezi další řešení prahů bezpochyby patří práh bezbariérový, nebo nulový, jejich výhodou je nízký profil a díky tomu usnadní přechod z jedné místnosti do druhé a daleko komfortnější užívání.

A jaký je tedy rozdíl mezi bezbariérovým a nulovým prahem?

Za bezbariérové se označují přechody, kde rozdíl výšek nepřesahuje 20 mm. Rozdíl výšek nulového prahu je pouhých 5 mm, jedná se tedy o speciální podtyp prahu bezbarierového. Nulový práh nabízí vyšsí míru komfortu, jeho nevýhodou můžou být horší izolační vlastnosti vzhledem k designovému provedení.

Uplatňují se zejména u posuvných dveří hlavně v moderních novostavbách, kde je kladen důraz na minimalistická řešení a detaily.

Od roku 2010 patříme mezi přední české výrobce a dodavatele okenního příslušenství v Evropě.
Skalice nad Svitavou č.p. 2
679 01 Skalice nad Svitavou

Otevírací doba
Pondělí - Pátek: 7.30 - 16.00