Jak omezit rosení oken a proč vlastně vzniká?

Rosení oken je zcela přirozený jev a objevuje se v nejedné domácnosti, spousta lidí ho vnímá jako negativní vliv a snaží se mu všemožně zabránit.

V dnešním článku se tedy podíváme na to, jak tento jev vzniká a jak mu efektivně předcházet.

Proč se mi rosí sí okna?

Orosení oken nemusí nutně znamenat, že okna jsou strará, nekvalitní a že je nutná jejich výměna, jedná se o běžný fyzikální jev, který vzniká nadměrnou kondenzací vodních par. Čím vyšší bude vlhkost v místnosti tím více se budnou okna rosit. Největší sklony k rosení mají okna ve starých vlhkých domech, kde se následně můžeme setkat se vznikající plísní, s podobným problémem se ale můžeme setkat také u novostaveb, kvůli jěště morkému stavebnímu materiálu a použitým stavebním procesům. Z tohoto důvodu je třeba novostavby důkladně větrat a zamezit tak vzniku plísní.

Jak zabránit rosení oken?

Základem je snížení celkové vlhkosti v místnosti, například pravidelným intenzivním větráním.

Dalším důležitým krokem, který přispěje ke snížení vlhkosti v místnosti je nesušit uvnitř prádlo, ne každý má samožřejmě možnost pověsit prádlo jinam a pokud už prádlo do místnosti věšíte, nezapomeňte následně důkladně vyvětrat.

Potřebujete poradit?

Napište nám! Jsme Vám plně k dispozici.
kontaktujte nás
2019 ©  BOPAL Group - Všechna práva vyhrazena
Vytvořilo WebSupply
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram