UPOZORNĚNÍ
od 1.4. Změna ekonomické a organizační struktury firmy. Klikněte pro více informací.

Jak připravit balkon na zimu?

Teplým dnům už pravděpodobně odzvonilo a dočkáme se jich zase až na jaře, i tak se ale najdou způsoby, jak ještě stále můžeme trávit čas a nebo pěstovat různé rostliny na našem balkóně.

V tomto článku najdete inspiraci jak na zasklení balkónu, jak připravit na zimu balkonové květiny a také fotky jak můžou podzimní balkóny vypadat.

Zasklený balkon? Rozhodně ano!

Mezi hlavní výhody zaskleného balkónu patří jeho následná možnost celoročního využití nejen pro pěstování květin, ale třeba i pro příjemné posezení.

Nejen, že nám zasklení balkónu přinese nemalou úsporu díky mnohem lepší tepelné izolaci, ale také balkón perfektně odhluční a zabrání i prášení a nabízí tak na balkoně mnohem příjemější prostředí.

Jak připravit na zimu truhlíky z balkónu?

S chladnějším počasím přichází na řadu také starost o balkonové rostiny.

Některé rostliny dělaly parádu pouze v létě a teď je třeba je vyhodit, truhlíky umýt a uložit na další sezónu, jsou ale také rostliny, kterým chladnější počasí nevadí, jen je potřeba upravit jejich prostředí a na chladnější počasí je připravit.

Jednou z možností je obalení truhlíků napřiklad do bublinkové folie a nebo do strarého trička, případně ještě s vrstvou alobalu. Ochráníme tak kořenový systém od mrazu a rostliny budou odolnější.

Podzimní balkonová inspirace

Na podzim se na balkon hodí vymněnit muškáty za chladuvzdorné rostliny a celou výzdobu můžeme doplnit například o okrasné dýně nebo jiné podzimní doplňky.

Od roku 2010 patříme mezi přední české výrobce a dodavatele okenního příslušenství v Evropě.
Skalice nad Svitavou č.p. 2
679 01 Skalice nad Svitavou

Otevírací doba
Pondělí - Pátek: 7.30 - 16.00