UPOZORNĚNÍ
od 1.4. Změna ekonomické a organizační struktury firmy. Klikněte pro více informací.

Jak správně vybrat okenní parapety?

Máte-li v plánu výměnu oken, zvažte také nové parapety. Možná si myslíte, že parapety nejsou nijak důležité a slouží pouze jako ozdoba oken. Špatný výběr parapetu vás ale může stát dost peněz. Například venkovní parapety zlepšují těsnění oken a mohou vám snížit náklady na topení.

Venkovní parapet musí něco vydržet

Venkovní parapety čelí teplotním výkyvům a k tomu musí přežít kroupy i sníh. Proto si vyberte co možná nejpevnější materiál s dlouhou životností. Raději sáhněte po širších okenních parapetech s větší nosností, které díky místu na květináče ocení i vaše drahá polovička.

Venkovní parapety jedině z hliníku

Nejčastějším materiálem pro venkovní parapety je hliník. Vypadá dobře a navíc je vysoce odolný. Cenově je mnohem výhodnější než ostatní parapety a ještě si jej můžete nalakovat tak, aby barevně doplňoval fasádu vašeho domu. Mezi hliníkovými parapety máte na výběr klasický ohýbaný parapet, nebo extrudovaný parapet, který se liší větší nosností.

PVC parapety jsou ideální do interiéru

Parapet v interiéru by neměl být příliš výrazný. Spíše by měl kopírovat celkový ráz pokoje a to jak barevně, tak použitím materiálů. Zákazníci nejčastěji volí plastové parapety pro jejich nízkou cenu, velké možnosti dekorů a snadnou údržbu.

Společnost BOPAL nabízí svým zákazníkům parapetní desky formátované na míru, různých materiálů dekorů i vyložení. V případě zájmu nás kontaktujte.

Od roku 2010 patříme mezi přední české výrobce a dodavatele okenního příslušenství v Evropě.
Skalice nad Svitavou č.p. 2
679 01 Skalice nad Svitavou

Otevírací doba
Pondělí - Pátek: 7.30 - 16.00