Jak vybrat správný typ markýzy?

Venkovní markýza je jedním z nejoblíbenějších řešení zastínění odpočinkových a užitkových ploch. Chrání před deštěm a dalšími vlivy počasí a zároveň její design ozvláštní a doplní každé prostředí.

Dnešní doba nabízí mnoho možností a designů, jak tedy vybrat tu nejlepší?

Kazetové markýzy

Jsou navržené tak, aby maximálně chránili látku před povětrnostními vlivy, to zajišťuje hlavně hliníková kazeta.

Tento způsob zastínění terasy nebo jiných venkovních prostor vyniká jak vzhledem, tak funkčností. Ovládání je zajištěno pomocí kloubové převodovky, nebo je zde možnost elektro pohonu, který se vyžívá zejména u větších formátů markýz.

Samostatně stojící markýzy

Ideální řešení pro zastínění velkých komerčních i soukromých ploch. Jednotlivé kusy se dají spojovat a vytvoří tak velký celek o velikosti několika desítek metrů čtverečních. Konstrukce je velmi snadno přenosná a jednoduše se dá smontovat, součástí je také kastlík na ochranu látky.

Sklopné markýzy

Univerzální řešení, jak pro balkony, tak okna nebo terasy, zajistí příjemné klima a optimální množství denního světla. Montují se na stěnu na strop a šikmo vysunutá látka pak zajistí velmi dobrou cirkulaci vzduchu a současně dobrý výhled ven.

Svislé markýzy

Populární řešení svislé markýzy se často využívá v uzavřených zimních zahradách nebo u prosklených střech. Svislé markýzy skvěle ochrání místnost vůči slunečním paprskům a účinně tak regulují klima uvnitř.

Potřebujete poradit?

Napište nám! Jsme Vám plně k dispozici.
kontaktujte nás
2019 ©  BOPAL Group - Všechna práva vyhrazena
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram