UPOZORNĚNÍ
od 1.4. Změna ekonomické a organizační struktury firmy. Klikněte pro více informací.

Trendy letošního roku v zahradních stavbách

Jako v každém odvětví, tak i v zahradní architektuře se trendy každý rok mění a posouvají.  Letos hrají velmi důležitou roli moderní technologie a nové materiály.

Jednoduchost, funkčnost a mnoho využití, těchto současných obecných trendů se drží i zahradní architektura. Základním pravidlem je co největší spojení zahrady a samotného domu a nejbližšího okolí. Díky tomu se stále více do zahrad dostávají materiály, jako jsou sklo a hliník.

Co je tedy letos opravdu trendy?

Atypické rozměry, čím větší, tím lepší.

Obytný prostor se dá výrazně zvětšit zimní zahradou, do jejího interiéru se obvykle dostaneme přes prosklené dveře přímo z obývacího pokoje. Zimní zahrada by měla být hlavně připravena na celou řadu činností a její využití by mělo být co nejširší.

Spojení hliníku a skla?

Právě hliník nám umožní z obyčejné pergoly postavit opravdovou dominantu zahrady. Variabilita tohoto materiálu je obrovská a umožňuje nám vytvořit pergolu jakýchkoliv rozměrů a profilů, také je zde možnost volby barevných odstínů.

Luxusnější variantou je zastřešení z bezpečnostního skla, proti levnějšímu polykarbonátu je více transparentní a nabízí tedy dostatek světla i v pozdějších hodinách a navíc celý prostor opticky zvětšuje.

Zahradní domky

Zimní zahradu nebo pergolu často doplňuje zahradní domek na opačné části pozemku.  Jedná se většinou o zděnou variantu doplněnou o dřevěné prvky. Součástí může být menší kuchyně nebo je možné prostor obohatit o udírnu s krbem.

Bioklimatická pergola

Tento trend se k nám postupně dostává ze středomoří, především ve Španělsku jsou tyto pergoly vyhledávaným řešením pro zahradu. Velkou výhodou je funkčnost, kdy jejich útočné lamely zajistí velmi příjemné klima za horkého dne i siného větru.

Zastřešení vstupu do domu?

Menší zimní zahrada se stává stále žádanější variantou řešení vchodu do domů. Zajistí nám pohodlný vstup domu za každého počasí, je možné vytvořit stavbu pouze o dvou stěnách, přikotvenou k domu, čímž získáme úplně chráněný vstup do domu.

Od roku 2010 patříme mezi přední české výrobce a dodavatele okenního příslušenství v Evropě.
Skalice nad Svitavou č.p. 2
679 01 Skalice nad Svitavou

Otevírací doba
Pondělí - Pátek: 7.30 - 16.00