UPOZORNĚNÍ
od 1.4. Změna ekonomické a organizační struktury firmy. Klikněte pro více informací.

Údržba parapetů

Jak udržet parapety v perfektním stavu po opravdu dlouhou dobu?

Parapety jsou nedílnou součástí každého okna a v interiéru se jedná o využívaný prvek pro různé dekorace nebo květiny. Proto zajisté chceme, aby byly parapety v co nejlepším stavu a vypadaly co nejlépe i po letech. V tomto článku se tedy podíváme důkladněji na to, jak udržet parapety v perfektním stavu po opravdu dlouhou dobu.

Spráná péče závisí hlavně na použitém materiálu, nejčastěji se jedná o plast, hliník nebo dřevo. Plastové a hliníkové vnitřní parapety nepotřebují díky odolnosti materiálu skoro žádnou péči.

Celkově si vnitřní parapety, v případě že jsou kvalitní, nežádají žádnou velkou péči. Stačí je klasicky otřít pomocí hadříku, vody a běžných čistících prostředků. Dřevené parapety by se následně měli důkladně vytřít do sucha, aby časem nedocházelo ke zkroucení dřeva.

Většina vnitřních parapetů plní také praktickou funkci, kvůli které na oknech jsou. Nejen, že se na ně dávají květináče s květinami, ale také slouží jako zábrana před zatékáním vody, která teče po okně, do zdi. Časem se každý parapet může opotřebovat a pak je buď možné parapet přebrousit a na vrchní vrstvu použít například samolepící tapetu, nebo v případě většího poškození parepet raději vyměnit za nový.

Obecně platí, že pokud se o parapet nechceme v průběhu let moc starat je třeba vybírat parapety z kvalitních materiálů, jako jsou například plast nebo hliník.

Od roku 2010 patříme mezi přední české výrobce a dodavatele okenního příslušenství v Evropě.
Skalice nad Svitavou č.p. 2
679 01 Skalice nad Svitavou

Otevírací doba
Pondělí - Pátek: 7.30 - 16.00