UPOZORNĚNÍ
od 1.4. Změna ekonomické a organizační struktury firmy. Klikněte pro více informací.

Útulné venkovní posezení? Ano, jde to!

Letošní léto možná nevyšlo úplně podle představ, ale zároveň tahle situace přináší spoustu příležitostí, třeba spoustu dní strávených na zahradě.  Aby chvíle v přírodě nic nenarušovalo, je dobré, vytvořit si útulné místo, které je chráněné před deštěm a zároveň také před přímým sluncem.

Řešením může být zastřešení terasy.

Možností v této oblasti je nespočet, můžeme vybírat z různých materiálů, ale také stavebních postupů a vytvořit tak unikátní místo pro dokonalý odpočinek.  Základem při výběru bude samotné okolí terasy a její rozměry a její budoucí využití.

Na detailech záleží!

Základ se odvíjí od parametrů samotné terasy. Při výběru správného materiálu velikosti a skladbě jednotlivých částí pak hrají roli třeba tyto otázky.  Je terasa propojena s obývacím pokojem? Jedná se o atypické rozměry? Na co chceme terasu využívat?

Mezi další věci, které jsou potřeba na začátku rozmyslet, patří například typ zastřešení, zde záleží na jakou světovou stranu je terasa orientovaná a dle toho buď zvolit bezpečnostní sklo a to hlavně v případě, že nám na terasu slunce nesvítí v průběhu celého dne, ale pouze některou jeho část.

V opačném případě, teda že nám na terasu přímé slunce opravdu celý den svítí, je dobré zvolit moderní polykarbonát s UV filtrem, který nám tady díky svým vlastnostem posouží lépe.

Jak zakomponovat konstrukci terasy do jejího okolí?

Sklo nebo polykarbonát jsou jistota, tyto materiály do okolí zapadnou vždy, větším problémem může být samotná konstrukce terasy respektive zvolený materiál.

Dřevo vytváří nezapomenutelný vzhled, ten ale nemusí zapadnout do každé stavby, naproti tomu hliník je více univerzální a jeho velkou výhodou je možnost vytvořit variantu zcela na míru jak konstrukčně tak díky široké nabídce vzorníků také barevně.

Dřevo nebo hliník?

Dřevěné pergoly se hodí hlavně k domům v klasickém stylu s pestrou zahradou. Terasa v přírodních odstínech má i díky možnosti libovolných geometrických tvarů určitě své kouzlo a navíc vyniká dlouhou odolností, nehrozí zde vznik trhlin a celou stavbu se možné smontovat svépomocí.

Zastřešení terasy hliníkem nabízí velmi snadnou údržbu, moderní vzhled a velkou variabilitu.  Hliníková pergola je trendem dneška a hodí se téměř na každou zahradu. Velikosti ani variacím se zde meze nekladou.

Všechny jednotlivé typy pergol je možné obohatit o další doplňky. Stínění chrání před vnějšími vlivy počasí a utváří příjemné útulné prostředí.  Další možností může být zasklení bočních stěn, které ocení nejen milovníci moderního designu a vytvořit tím postupně příjemnou zimní zahradu.

Levné řešení zastřešení

Chcete zastřešit terasu za co nejméně peněz? V tom případě je ideálním řešením pro vás tvz. stavebnicová pergola. Velmi cenově dostupná varianta se vlastnostmi dá srovnat s klasickou hliníkovou variantou a mezi její výhody patří dále také jednoduchost a univerzalita.

Od roku 2010 patříme mezi přední české výrobce a dodavatele okenního příslušenství v Evropě.
Skalice nad Svitavou č.p. 2
679 01 Skalice nad Svitavou

Otevírací doba
Pondělí - Pátek: 7.30 - 16.00